Magnetické vychytávky pro ženy (1. část)


1. Přichyťte si sponky a manikúru na magnetickou pásku


Magnetická páska – všestranný pomocník v domácnosti. Postará se také o nezbedné doplňky, které se často ztrácejí. Každá sponka má s pomocí magnetické pásky svůj vlastní pár. Manikúrní nůžky nebo kovové sponky jsou na pásce krásně čitelné. Vyzkoušejte si to sami.

Pomocí nůžek jednoduše odstřihnete z pásky tolik, kolik potřebujete a přilepíte ji na vybraný nábytek. Do skříňky, zásuvky nebo na bok kancelářského stolu. Můžete na ni připevnit menší předměty, které obsahují kovové části, jako jsou kancelářské sponky, pera, USB klíče, vlasové doplňky, náramky nebo manikúrní nůžky.


2. Magnetická tabule ze samolepící fólie

Potřebujete magnetickou tabuli do kanceláře, obchodu, školy nebo dětského pokoje? Jednoduše si ji vytvořte pomocí kovové fólie. Díky její samolepicí straně ji můžete snadno a rychle umístit téměř kamkoli.

Kovová fólie je velmi univerzální. Můžete z ní vytvořit magnetickou tabuli na odkládání poznámek nebo fotografií. Díky magnetům můžete poznámky snadno připnout. Můžete na ni psát nebo kreslit fixy na bílé tabule. Napsaný text jednoduše setřete houbičkou. Slouží také jako pracovní plocha pro magnetické hračky, jako jsou stavebnice nebo magnetické puzzle. Děti budou mít rády místo pro své výkresy.

Skvělé je, že fólie se dá snadno stříhat. Můžete si tak vytvořit i menší magnetické tabule podle svých představ.

Preferujete spíše psaní křídou? Vyberte si černou kovovou fólii.


3. Čištění nádoby s úzkým hrdlem pomocí magnetů


Jak vyčistit demižon, vázu nebo láhev s úzkým hrdlem? S běžně dostupnými kartáči je čištění nepraktické nebo dokonce neúčinné. Někdy se ani nevejdou do otvoru láhve.

Řešením je čištění pomocí magnetů. S čištěním vám pomůže kouzlo magnetické síly.

Co potřebujete?

 • dva silnější magnety (my jsme použili neodymový magnet ve tvaru kvádr 20x20x5 mm a magnetický hák Ø 32 mm)
 • POZOR: magnet vložený do láhve se musí vejít do úzkého hrdla!
 • TIP: sílu magnetů volte podle stupně znečištění nádoby. Čím silnější je magnet, tím větší silou může houba vyčistit vnitřek nádoby.
 • nůžky nebo pracovní nůž na otvor pro magnet
 • spinkovač pro upevnění magnetu v houbě
 • běžný prostředek na mytí nádobí
 • volitelně: kousek látky, aby přitažlivost silných magnetů nepoškrábala povrch nádoby

Postup čištění:

 1. Nůžkami nebo pracovním nožem udělejte do houbičky otvor pro magnet.
 2. Vložte magnet do houbičky.
 3. Otvor sespinkujte, aby magnet během čištění nevypadl z houbičky.
 4. Navlhčete vnitřek nádoby. Na houbičku přidejte mycí prostředek a vložte ji do nádoby.
 5. Druhý, silnější magnet, ideálně s hákem (aby se při čištění pohodlně držel), zabalte do kusu látky. Tím zabráníte poškrábání povrchu nádoby a také usnadníte pohyb magnetu po láhvi.
 6. Zvedněte nádobu a připevněte magnetický hák z vnější strany nádoby k houbičce v láhvi.
 7. Magnety se budou přitahovat díky magnetické síle. Plynulým pohybem vnějšího magnetu (háku) po povrchu nádoby ovládejte houbu v láhvi. Tím se nádoba krásně vyčistí.
 8. Když je nádoba vyčištěná, vytáhněte houbu z nádoby (při vytahování může pomoci užší strana vařečky). Nakonec nádobu opláchněte.

4. Levitující globus – skvělá dekorace


Hledáte originální dárek pro své blízké? Neobvyklou dekoraci pro váš domov nebo kancelář? Levitující globus jistě upoutá pozornost každé návštěvy.

Antigravitační levitující glóbus se pomalu otáčí a simuluje rotaci Země. Má čistý design a díky LED osvětlení vynikne i ve tmě. Skrývá v sobě moderní technologii využívající sílu magnetického pole.

Pro milovníky technologií a vědy je tato zajímavá dekorace skutečnou lahůdkou. Dozvíte se s ní více o geografii světa, objevíte sílu magnetismu a uvidíte svět z nové perspektivy.

Stačí globus správně umístit na podstavec a jemně s ním zatočit. Globus se pak pomalu otáčí a zároveň se vznáší. Prodává se ve dvou velikostech. Vybere si každý.


5. Šikovné háčky v koupelně

Pohozený smetáček, skrčené hadry nebo stále zavazející koš na prádlo. V koupelně se s tím setkáváme často.

Uspořádejte si věci pomocí magnetických háčků. Připevněte je na pračku nebo na jakýkoli jiný kovový povrch, který najdete. Silné háčky udrží i těžší předměty. Stačí pro ně jen najít to správné místo ve vaší domácnosti. K dispozici je více tvarů a velikostí, vyberte si ten svůj.


Máte vlastní nápad? Vyberte si z oblíbených kategorií:

Podobné příspěvky