Magnety pro magnet fishing

Objevte nečekané nálezy na dně českých řek a jezer: mince, mobil, trezor, nástroje, klíče, historické předměty… Magnety s okem pro magnet fishing jednoduše uvážete na lano a hodíte do vody. Se svými úlovky se můžete pochlubit například i na facebooku ve skupině Magnet fishing Česká republika.

Magnet fishing - magnetický lov pokladů v řekách

Objednávky přijaté do zítra 12:00 doručíme v úterí 28.3.

Není to zakázané?

Ne, magnet fishing není zakázán. Zákon vám však uděluje několik povinností:

  • Pokud najdete střelnou zbraň, musíte to nahlásit policii, i když už je nefunkční. Jinak se můžete dopustit trestného činu nedovoleného ozbrojování.
  • Je zakázáno vyhledávat a přechovávat archeologické nálezy. Pokud najdete archeologický nález, musíte ho nahlásit památkového úřadu. Za archeologický nález se považují pouze předměty z období před rokem 1946.
  • Jiný hodnotný nález (například peněženka plná peněz nebo mobil) je také potřeba nahlásit policii.

Za nahlášení ztracené peněženky nebo archeologického nálezu můžete dostat nálezné.

Přečtěte si více o zákonech týkajících se magnet fishingu.

Jaké nálezy mohu najít?

Dopravní značky, skútry, kola, trezory, závitové tyče, mince, rybářské vybavení, hřebíky, vršky od piva, koloběžky, zbraně a munici, mobily, nože a mačety, rybářské stoličky, klíče, lopatu, mikroskop, dalekohled, sošky, žebřík, pokladnu, audiokazety (mají v sobě železnou součástku)…

Jednoduše cokoliv, co je pod hladinou a obsahuje železo, nikl nebo kobalt.

ulovený foťák a trezor - magnet fishingMagnet fishing úlovky - klíčeulovený foťák a trezor - nákupní košík a činka - magnetický lovmagnetický lov - magnet fishing - úlovky - příbor a stativmagnetický lov - mobil

Jaké vybavení potřebuji?

Povinná výbava je magnet a lano. Bez toho to nepůjde.

Nepovinná výbava je:

    1. Ochranné rukavice. Abyste si ruce neporanili na ostrých předmětech.
    2. Kbelík / krabice / pytel. Abyste měli vytažené věci kam dát a odnést domů nebo do sběrného kontejneru. Nechat na břehu plno šrotu nevypadá nejlépe. Odpovědní hledači pokladů po sobě zanechávají nejen čistou řeku, ale i břeh.
    3. Látka, do které si můžete utřít ruce a magnet. Prodloužíte tím životnost magnetu.
    4. Kužel proti zaseknutí. Kužel chrání magnet před zaseknutím o kameny na dně řeky a zlepšuje viditelnost magnetu pod vodou.
    5. Ocelový hák. Těžší nálezy jako kolo, motorka nebo lavička nevytáhnete magnetem. Pomozte si hákem na laně.

Jaký magnet si vybrat?

Čím silnější magnet máte, tím více nálezů najdete. Silnější magnety dokáží přitáhnout i vzdálenější předměty a vytáhnete jimi i těžší nálezy.

  • Magnet 94 kg je vhodný pro děti, pro dospělé doporučujeme silnější magnety.
  • Nejprodávanější je magnet 290 kg a oboustranný magnet 310 kg. Je to kompromis mezi silou a cenou.
  • Oboustranný magnet 500 kg je nejkvalitnější magnet vhodný pro hledání z břehu i z mostu.

Oboustranný magnet 1100 kg je nejsilnější a nejlepší magnet pro hledání z mostu. Jeho nevýhodou je, že má 4 kg a nedá se daleko dohodit. Na hledání z břehu je proto lepší.

Co znamená počet kilogramů u magnetu?

Počet kilogramů u magnetů (94 kg, 162 kg, 290 kg, 310 kg, 500 kg, 530 kg nebo 1100 kg) označuje odtrhovou sílu magnetu. To znamená největší váhu předmětů, jakou magnet ještě unese.

Čísla působí vysoce, ale jsou měřena za ideálních podmínek. Při magnet fishingu jsou nálezy často rezavé a dotýkají se pouze malé části magnetu. Pod vodou jsou také kořeny, kameny a jiné překážky, kvůli kterým se může nález z magnetu odepnout. Proto musí mít magnet mnohem větší sílu, než je hmotnost vytahovaných předmětů.

Jaké lano vybrat?

Naše lana jsou speciálně navržena pro magnet fishing. Jsou lehké, voděodolné, nepružné a pevné. Pokud magnet budete táhnout pouze rukama, naše lano o tloušťce 5 mm bude stačit i k nejsilnějším magnetům. Není v lidských silách ho roztrhnout. Pokud se magnet zasekne o překážku a budete jej chtít táhnout autem, silnější 7 mm lano je vhodnější.

Doporučujeme zvolit 30 metrové lano. Většina lidí umí magnet dohodit dál než 15 metrů.