Magnetické změkčovače vody

magnetický změkčovač

Magnetické změkčovače vody se skládají ze dvou silných magnetů umístěných na opačných stranách potrubí. Při přechodu přes silné magnetické pole vznikají v tvrdé vodě malé krystaly CaCO3, které jsou odplavovány spolu s proudem vody. Takto upravené krystaly se neusazují na potrubí ani v elektrických spotřebičích a nevytvářejí vrstvy vodního kamene. Magnetickou úpravou vody se také snižuje koncentrace minerálů rozpuštěných ve vodě, díky čemuž se začne rozpouštět již existující vodní kámen.

Magnetická úprava vody má oproti klasickým změkčovačům několik výhod:

  • jednoduchá instalace (stačí umístit magnet na potrubí)
  • žádné provozní náklady (není třeba měnit náplně jako u chemických změkčovadlech, nulová elektrická spotřeba)
  • magnety nepřicházejí do kontaktu s vodou a nehrozí hygienické riziko
  • magnetické změkčovače neodstraňují z vody vápník a nepřidávají do vody chemikálie
  • magnetické změkčovače jsou výrazně levnější

Na rozdíl od chemických odvápňovačů, magnetické změkčovače nemění minerální složení vody. Jelikož kationty vápníku a hořčíku zůstávají ve vodě, magnetická úprava vody nedokáže tvorbě vodního kamene zcela zabránit, pouze ji výrazně omezit.

Dosud nebyla provedena studie, která by prokázala, že dlouhodobé pití magnetizované vody je zdravotně nezávadné. Proto doporučujeme změkčovač nepoužívat na úpravu pitné vody.

Magnetická úprava pitné (tedy studené) vody není nutná, protože usazeniny vodního kamene se ve studené vodě netvoří (nebo jen ve výjimečných případech). Proto v domácnosti stačí změkčovač umístit na část potrubí, která vede ke kotli, bojleru, pračce nebo jiným zařízením, které potřebujete ochránit před tvorbou vodního kamene.

Účinnost magnetické úpravy vody záleží na mnoha faktorech včetně složení vody, typu a stavu vodovodního potrubí, teploty vody a dalších vnějších faktorech, proto se výsledky nedají zaručit.

Pokud vám magnetický změkčovač nepřinese výsledky, můžete jej do 6 měsíců bez udání důvodu vrátit.

Objednávky přijaté do zítra 12:00 doručíme v úterí 28.3.