Jak vytvořit magnetický make-up rám?

Když se spojí láska ke kosmetice s magnetickou přitažlivostí, mohou vzniknout krásné a zároveň užitečné věci.

Ukážeme vám krok za krokem jak přeměnit obyčejný rámeček na fotky na praktický kosmetický organizér. A věčně rozházená kosmetika bude mít konečně své místo.

magnetický make-up rám-postup, hotový produkt

1. krok: Příprava materiálu

Potřebujete jen pár věcí:

  • rám na fotky nebo obraz – čím větší, tím více produktů na něj uchytíte. My jsme použili černý hrubý rám s místem pro více fotek.
  • tenký plech – seženete ho v železářství, kovovýrobě, případně velkých řetězcích (OBI, Hornbach) nebo v obchodě s kreativními potřebami
  • magnetickou lepicí pásku – v našem e-shopu naleznete pásky různých šířek
  • vaše oblíbené kosmetické produkty

2. krok: Odebrání dřevěné dýhy, případně skla

magnetický make-up rám-postup, odebrání dřevěné dýhy

Zadní strana rámu obsahuje tenkou dřevěnou dýhu a někdy i sklo. Obě části odebereme, dýhu použijeme v dalším kroku znovu. Sklo dále nevyužijeme.

3. krok: Přidání kovových desek (plechu)

Pro naše účely postačuje tenký plech (1 mm). Čím tlustší ale plech bude, tím lépe bude magnetická páska na něm držet. Plech by měl být vyroben z magnetického materiálu, neboť například na hliníkovém (běžně dostupném) plechu magnetické pásky držet nebudou. Zda je plech magnetický zjistíte jednoduše – do obchodu s sebou vezměte jakýkoli magnet, například upomínkový a přiložte jej k plechu.

Správnou velikost kovových desek naměříme podle dřevěné dýhy na zadní straně rámu. K odříznutí správného rozměru můžeme použít nůžky na plech, úhlovou brusku nebo poprosíme zaměstnance kovovýroby, zda by nám plech neodřízli oni.

Dřevěnou dýhu vrátíme zpět do rámu. Bude to s ní celé těsnější.

4. krok: Odstřihnutí a nalepení pásky

Z magnetické pásky si ustřihneme krátké kousky. Zadní část pásky má samolepicí vrstvu, kterou nalepíme na make-up produkty. Jejich šířku a délku volíme podle velikosti a váhy produktu. Pokud je produkt větší a těžší, volíme širší pásku. Pro lehké a oválné produkty se lépe hodí 10 mm páska.

Vejdou-li se, můžeme nalepit i dvě pásky pod sebe. Zvýšíme tak sílu, kterou se make-up bude přitahovat ke plechu.

5. krok: Ukládání kosmetiky do rámu

Nyní můžeme uložit kosmetiku do rámu. Když jsme spokojeni s výsledkem, rámu najdeme to správné místo – ke kosmetickému stolku, do koupelny nebo jej zavěsíme na zeď.


Takový obraz určitě nebude mít nikdo z vašich známých 🙂 .

A jak se magnetický make-up rám podařil vyhotovit nám? Podívejte se na video:

Podobné příspěvky