Magnetický adventní kalendář – rychle a jednoduše!

Adventní kalendář je nedílnou součástí Vánoc. Někteří z nás dávají přednost čokoládovému potěšení na každý den, jiní zase jutovým kapsičkám s drobným překvapením. A jelikož se vánoční čas už pomalu blíží, v SilneMagnety.cz jsme nemohli zůstat bez svého adventního kalendáře a nejlépe magnetického.

Rychle a jednoduše!

To byla hlavní podmínka při vymýšlení našeho adventního kalendáře, protože času je málo a práce mnoho.

Co budete potřebovat?

Postup:

Na jeden papír si nakreslíme vánoční stromeček a na druhý vánoční ozdoby. Pokud patříte také k nepříliš výtvarně zdatným, jistě najdete zajímavé obrázky i na internetu.

Na zadní stranu každé ozdoby přilepte magnet se samolepkou. Magnet o tloušťce 1 mm nebo méně bude stačit. Velikost magnetu vyberte podle velikosti ozdoby. Použít můžete například tyto magnety:

Jako alternativu k magnetům můžete použít magnetickou fólii A4, která se dá stříhat nůžkami. Můžete si z ní vystřihnout kousky tak, aby přesně kopírovaly tvar ozdoby.

Na stromeček si tužkou zaznačte jednotlivé dny tak, aby vám 24ka vyšla na vrch stromečku jako hvězda:

Dále si nachystáme kovovou lepicí pásku. Při její manipulaci buďte opatrní, snadno se o ní můžete pořezat. Nastříháme si potřebné délky tak, aby zakryly celý stromeček. Kovovou pásku lepíme na čistý papír.

Čistý papír s kovovými pásky spojíme dohromady s papírem, na kterém je stromeček, a slepíme jejich boční strany.

Spojené papíry vložíme do rámečku. Rámeček můžeme ještě dekorativně ozdobit vánočními světýlky.

Magnetický adventní kalendář je hotový!

Kovovou pásku pro tento projekt najdete v kategorii magnetické a kovové pásky:

Podobné příspěvky