Lepidla na magnety

Pro lepení magnetů doporučujeme dvousložkové epoxidové lepidlo UHU PLUS ENDFEST alebo univerzálne lepidlo UHU MAX REPAIR. Chcete-li maximalizovat pevnost lepidla, máme pro vás několik rad:

Povrch magnetu a lepeného povrchu důkladně vyčistěte od mastnoty. Tento krok je ze všech nejdůležitější. Stačí jeden dotyk mastným prstem a pevnost spoje se výrazně sníží. Mastnotu můžete odstranit isopropylalkoholem nebo acetonem a kusem látky. Povrch by měl být před lepením suchý.
Zdrsněte oba povrchy. Povrch magnetu můžete zdrsnit brusným papírem nebo v něm udělat rýhy hřebíkem. Nejlepší je udělat obojí.
Magnety zafixujte. Zatímco lepidlo vysychá, magnet by měl být tlačen směrem k lepenému povrchu. Toho můžete dosáhnout:

Položením magnetu na vrch lepeného předmětu. Magnet bude přitahován gravitací.
Zafixováním pomocí svorky, skřipce, svěráku nebo lepicí pásky.
Umístěním dalšího magnetu nebo magnetického kovu na opačnou stranu.

Ujistěte se, že magnet není přitahován směrem pryč od spoje jinými magnety nebo kovovými předměty.
Nepoužívejte tavicí pistoli. Standardní tavná lepidla se taví při teplotách nad 120 °C, většina našich magnetů má však teplotní odolnost pouze 80 °C. Magnety tedy zaručeně ztratí část své magnetické síly. Pokud jste však připraven/á část síly obětovat, tavící lepidlo většinou lepí magnety pevně.
Řiďte se pokyny výrobce lepidla. Na lepidlech se většinou neuvádějí instrukce pro lepení magnetů. Povrch všech našich magnetů však tvoří nikl, proto se můžete řídit pokyny pro lepení kovů.

Jako alternativu k lepidlům můžete vyzkoušet i naše magnety se samolepkou nebo oboustrannou lepicí pásku, nebo magnetickou lepicí pásku.

Objednávky přijaté do zítra 12:00 doručíme v úterí 23.7.