Magnetické vychytávky pro muže (1. část)


1. Sbírání šroubů magnetem

Rozsypaly se vám hřebíky nebo šrouby do trávy? Pomozte si magnetem.

Sbírání ručně zabere věčnost a je pravděpodobné, že kopec šroubů v trávě zůstane. Stačí jeden chytrý magnet, který hravě přitáhne i šrouby, které na první pohled není vidět. Tímto způsobem si umíte posbírat jakýkoli drobný kov, například mince, matice či spinky. My jsme využili magnet ve tvaru kvádru a velikosti 40x20x5 mm. Vyberte si z nabídky silných neodymových magnetů i vy.

Upozornění: S většími magnety je třeba manipulovat správně a opatrně. Více se dozvíte v článku Jak oddělit silné magnety.


2. Magnetický držák na nářadí

Nevíte najít ten správný šroubovák? Kleště jako by se propadla pod zem? Konec nepořádku v boxu na nářadí!

Uložte si své nářadí přehledně na magnetický držák. Udrží i těžší kovové předměty jako například kleště, nůžky či šroubováky. Montáž zvládne každý, stačí zvolit místo pro váš držák a přišroubovat jej 4 šrouby.

Magnetický držák vám usnadní práci a udrží pořádek. 


3. Magnety v kanceláři

Nikdy neumíte najít pero? USB klíč se jen tak povaluje v tašce? Zorganizujte si kancelářské potřeby s magnety se samolepkou.

Přilepíte je kdekoli se vám to hodí, ať už na bok kancelářského stolu, skříň nebo poličku. Pomocí jejich magnetické síly udrží předměty, které jsou magnety přitahovány – například USB disk, kancelářské spinky, nůžky či kovové části per.

Tip, jak můžete magnet použít:

1. Pořiďte si magnet se samolepkou vhodné velikosti. Pro lehčí předměty, jako jsou pero, spinky či USB klíč, postačí menší magnety z naší nabídky. Pro těžší předměty, jako nůžky, sešívačka, zvolte větší magnet, například Neodymový magnet válec 20×2 mm se samolepkou.

2. Odstraňte z magnetu papírovou část a magnet nalepte na požadované místo.

3. Ukládejte předměty kovovou částí na přilepený magnet.

My jsme na bok kancelářského stolu nalepili různé velikosti magnetů a uchytili na ně různé předměty. Své místo našlo struhadlo, USB klíč, nůžky, kancelářské spinky či věčně hledané pero. Všechny kancelářské potřeby pohromadě s malými magnety se samolepkou.


4. Nastavitelný magnetický náramek pro kutily

Magnetický náramek je vytoužená pomůcka každého domácího kutila, ale i profesionálního opraváře, řemeslníka, elektrikáře či automechanika. Práce s ním je pohodlná a efektivní. Připnout si na něj mohou své šrouby, hřebíky, matice, jehly či jiné drobné kovové předměty. Mají tak díky němu obě ruce volné a zároveň všechny předměty neustále k dispozici. 

Pořiďte si ten svůj, nebo obdarujte domácího kutila, kterému se magnetický náramek hodí.


5. Čištění nádob s úzkým hrdlem magnety

Jak vyčistit demižon, vázu nebo láhev s úzkým hrdlem? Běžně dostupné čistící kartáče ani houbičky se do otvoru nevejdou. Řešením je čištění magnetem. Kouzlo magnetické síly vám s čištěním pomůže.

Co potřebujete?

 • 2 silnější magnety (my jsme použili Neodymový magnet kvádr 20x20x5 mm a Magnetický hák Ø 32 mm)
  POZOR: magnet, vkládaný do nitra láhve se musí vejít přes úzké hrdlo!
  TIP: sílu magnetů zvolte podle míry znečištění nádoby. Čím silnější magnet, tím větší silou dokáže houbička nádobu zevnitř čistit.
 • houbu na nádobí
 • ořezávací nůž nebo nůžky pro otvor do houbičky
 • sešívačka, aby magnet z houbičky nevypadl
 • běžný saponát na nádobí
 • nepovinné: gáza, abyste silnými magnety nepoškrábali povrch nádoby

Postup čištění:

 1. V houbičce na nádobí udělejte pomocí nůžek nebo ořezávacího nože díru. Musí být větší než magnet, který budete do houbičky vkládat.
 2. Vložte do houbičky magnet.
 3. Díru sešite kvůli tomu, aby magnet z houbičky nevypadl během čištění.
 4. Nádobu namočte, přidejte čistící prostředek a houbičku vložte přes hrdlo nádoby dovnitř.
 5. Druhý silnější magnet (ideálně s hákem kvůli pohodlnému držení během čištění) zabalte do gázy, aby nepoškrábal povrch nádoby.
 6. Nádobu zvedněte a přitáhněte si magnetem houbu, která leží na dně nádoby.
 7. Po přitažení houbičky vyčistěte nádobu plynulými pohyby vnějším magnetem po těle nádoby.
 8. Když máte nádobu vyčištěnou, za pomoci dlouhého předmětu – například. vařečky, vytáhněte houbičku z nádoby ven a nádobu propláchněte.Máte vlastní nápad? Vyberte si ten správný magnet pro váš projekt z oblíbených kategorií:

Podobné příspěvky