Magnetický změkčovač vody ORODIAN MD-20

875,00  s DPH

více než 10 skladem

Objednávky přijaté dnes do 12:00 doručíme zítra 16.4.

Katalogové číslo: RZN6 Kategorie:

Vlastnosti

Rozměry

37x28x30 mm

Max. průměr trubky

2 cm

Materiál

NdFeB hliník ocel

Hmotnost

150 g

Popis produktu

Magnetické změkčovače vody se skládají ze dvou silných magnetů, které obklopí vaše potrubí. Nepřetržitě vytváří silné magnetické pole, které ovlivňuje vlastnosti vody v potrubí.

Magnetický změkčovač proti vodnímu kameni ORODIAN MD-20 je vhodný na potrubí s průměrem maximálně 2 centimetry. Pro potrubí s větším průměrem použijte větší ORODIAN MD-60. ORODIAN MD-60 také obsahuje silnější magnety, které vytvářejí intenzivnější magnetické pole, čímž se zvyšuje účinnost magnetické úpravy.

Změkčovače vody Magiko nevyžadují žádnou údržbu. Magnet neztrácí sílu ani po letech působení, jde proto o cenově velmi výhodné řešení, které je zároveň ekologické.

Teorie vlivu magnetického pole na vodu a vodní kámen

Standardně je vodní kámen (CaCO3) rozpuštěn ve vodě. Vlivem působení magnetického pole se vysráží, čímž se změní na malé pevné krystaly. Ty se následně spolu s vodou do vašeho spotřebiče sice dostanou, ale nevysrážejí se na jeho povrchu, jelikož se vysrážely již v magnetickém poli. S vypuštěním vody ze spotřebiče odtečou i tyto krystaly vodního kamene.

Magnetická úprava vody má oproti klasickým změkčovačům několik výhod:

  • snadná instalace (stačí umístit magnet na potrubí)
  • žádné provozní náklady (není třeba měnit náplně jako u chemických změkčovačů, nulová spotřeba elektrické energie, nepotřebuje baterie)
  • nehrozí hygienické riziko – magnety nepřicházejí do styku s vodou
  • magnetické změkčovače neodstraňují z vody vápník
  • magnetické změkčovače nepřidávají do vody chemikálie
  • magnetické změkčovače jsou výrazně levnější

Na rozdíl od chemických odvápňovačů, magnetické změkčovače nemění minerální složení vody. Jelikož kationty vápníku a hořčíku zůstávají ve vodě, nedokáže magnetická úprava vody tvorbě vodního kamene zcela zabránit, ale měla by ji výrazně omezit. Omezená tvorba vodního kamene prodlužuje životnost elektrospotřebičem a snižuje náklady na vytápění.

Účinnost magnetické úpravy vody může záležet na mnoha faktorech – složení vody, typ a stav vodovodního potrubí, teplota vody, rychlost proudění vody v potrubí a další vnější faktory. Proto se může stát, že v některých případech nepřinese požadované výsledky. Jelikož účinnost magnetického změkčování může být různá podle lokálních podmínek, rozhodli jsme se umožnit každému zákazníkovi vrátit změkčovač až do 6 měsíců od jeho zakoupení i bez udání důvodu. Každý tak může změkčovač otestovat přímo na své vodě, ve svém místě instalace a lokálních podmínkách. Většina zákazníků má dobré zkušenosti s našimi změkčovači.

I když magnetický změkčovač nemění minerální složení vody, dosud nebyla provedena studie, která by prokázala zdravotní nezávadnost dlouhodobého pití magnetizované vody. Doporučujeme proto změkčovač používat pouze k úpravě vody pro ochranu vašich spotřebičů, nikoli k úpravě vody určené k pití.

Pokud změkčovač nepřinese efekt k vaší spokojenosti, stačí nám do 6 měsíců od koupě jednoduše napsat na emailovou adresu obchod@silnemagnety.cz. Bez jakýchkoli otázek přijmeme změkčovač zpět a vrátíme vám celou platbu.

Doplňující údaje včetně návodu k instalaci:
Magnetický změkčovač – návod V20230518