Magnetický změkčovač vody ORODIAN MD-102 pro průmysl

8 725,00  s DPH

Magnetický změkčovač vody pro průmysl. Změkčovače vody pro domácnost naleznete v kategorii změkčovače vody.

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:8725,00 Kč
Cena od 2 ks: 8475,00 Kč
Cena od 4 ks: 8251,00 Kč
Cena od 10 ks: 8125,00 Kč
Cena od 20 ks: Požádejte o cenovou nabídku
4 skladem

Objednávky přijaté dnes do 12:00 doručíme zítra 16.4.

Katalogové číslo: RZN13 Kategorie:

Vlastnosti

Rozměry

130x130x105 mm

Max. průměr trubky

102 mm

Materiál

NdFeB hliník ocel

Hmotnost

2,5 kg

Popis produktu

Magnetické změkčovače vody se skládají ze dvou silných magnetů, které obklopí vaše potrubí. Nepřetržitě vytváří silné magnetické pole, které ovlivňuje vlastnosti vody v potrubí.

Magnetický změkčovač tvrdé vody ORODIAN MD-102 je určen pro velké potrubí s průměrem od 75 mm do 102 mm. Je vhodný pro průmyslové použití, závlahové systémy, vstup do bytových domů a jiných velkých objektů.

Pro použití v domácnosti vám bude stačit menší a levnější změkčovač vody. Celou naši nabídku naleznete v kategorii změkčovače vody.

Změkčovače vody Magiko nevyžadují žádnou údržbu. Magnet neztrácí sílu ani po letech působení, jde proto o cenově velmi výhodné řešení, které je zároveň ekologické.

Teorie vlivu magnetického pole na vodu a vodní kámen

Standardně je vodní kámen (CaCO3) rozpuštěn ve vodě. Vlivem působení magnetického pole se vysráží, čímž se změní na malé pevné krystaly. Ty se následně spolu s vodou do vašeho spotřebiče sice dostanou, ale nevysrážejí se na jeho povrchu, jelikož se vysrážely již v magnetickém poli. S vypuštěním vody ze spotřebiče odtečou i tyto krystaly vodního kamene.

Magnetická úprava vody má oproti klasickým změkčovačům několik výhod:

  • snadná instalace (stačí umístit magnet na potrubí)
  • žádné provozní náklady (není třeba měnit náplně jako u chemických změkčovačů, nulová spotřeba elektrické energie, nepotřebuje baterie)
  • nehrozí hygienické riziko – magnety nepřicházejí do styku s vodou
  • magnetické změkčovače neodstraňují z vody vápník
  • magnetické změkčovače nepřidávají do vody chemikálie
  • magnetické změkčovače jsou výrazně levnější

Na rozdíl od chemických odvápňovačů, magnetické změkčovače nemění minerální složení vody. Jelikož kationty vápníku a hořčíku zůstávají ve vodě, nedokáže magnetická úprava vody tvorbě vodního kamene zcela zabránit, ale měla by ji výrazně omezit. Omezená tvorba vodního kamene prodlužuje životnost elektrospotřebičem a snižuje náklady na vytápění.

Účinnost magnetické úpravy vody může záležet na mnoha faktorech – složení vody, typ a stav vodovodního potrubí, teplota vody, rychlost proudění vody v potrubí a další vnější faktory. Proto se může stát, že v některých případech nepřinese požadované výsledky. Jelikož účinnost magnetického změkčování může být různá podle lokálních podmínek, rozhodli jsme se umožnit každému zákazníkovi vrátit změkčovač až do 6 měsíců od jeho zakoupení i bez udání důvodu. Každý tak může změkčovač otestovat přímo na své vodě, ve svém místě instalace a lokálních podmínkách. Většina zákazníků má dobré zkušenosti s našimi změkčovači.

I když magnetický změkčovač nemění minerální složení vody, dosud nebyla provedena studie, která by prokázala zdravotní nezávadnost dlouhodobého pití magnetizované vody. Doporučujeme proto změkčovač používat pouze k úpravě vody pro ochranu vašich spotřebičů, nikoli k úpravě vody určené k pití.

Pokud změkčovač nepřinese efekt k vaší spokojenosti, stačí nám do 6 měsíců od koupě jednoduše napsat na emailovou adresu obchod@silnemagnety.cz. Bez jakýchkoli otázek přijmeme změkčovač zpět a vrátíme vám celou platbu.

Doplňující údaje včetně návodu k instalaci:
Magnetický změkčovač – návod V20230518