Školní magnet – podkova

469,00  s DPH

Magnet ve tvaru podkovy mají rádi zejména děti. Magnetickou sílu s ním poznávají hravou formou. Je to výborná pomůcka do škol na hodiny fyziky či přírodovědy.

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:469,00 Kč
Cena od 2 ks: 445,00 Kč
více než 10 skladem

Objednávky přijaté dnes do 12:00 doručíme zítra 29.2.

Katalogové číslo: AL-HS80-60 Kategorie: ,

Vlastnosti

Rozměry

80×60 mm

Šířka

15,5 mm

Tloušťka

8 mm

Materiál

AlNiCo

Hmotnost

152 g

Barva

červená-zelená

Popis produktu

Magnet ve tvaru podkovy má kromě magnetické síly i atraktivní vzhled, který zaujme jak děti, tak dospělé. Je to ideální školní pomůcka na hodiny fyziky či přírodovědy. V kombinaci se železnými pilinami či identifikátorem magnetických pólů můžete dělat pokusy, ze kterých budou děti nadšené.

Červená část magnetu označuje severní pól. Zelená část naopak pól jižní. Díky tomuto barevnému provedení snadno určíte póly jinému magnetu. Je třeba jen myslet na to, že severní pól jednoho magnetu přitahuje jižní pól jiného magnetu. Naopak dva severní póly nebo dva jižní póly se navzájem od sebe odpuzují (odtlačují).

Magnet je vyroben z AlNiCo materiálu (hliník, nikl, kobalt a železo). Není tedy tak křehký jako neodymový magnet. Je odolnější, což je pro účel školní pomůcky výhodou. Materiál AlNiCo má tepelnou odolnost až do cca 450 °C. Magnetickou silou se sice nevyrovná neodymovým magnetům, ale v porovnání s klasickými feritovými magnety je silnější. Magnet ve tvaru podkovy má magnetické jen konce – v délce cca 1 cm.