Školní magnet – kvádr

179,00  s DPH

Dvoubarevný kvádrový magnet je výborná školní pomůcka na hodinách přírodovědy či fyziky. Červená část magnetu označuje severní pól, zelená část pól jižní.

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:179,00 Kč
Cena od 2 ks: 169,00 Kč
více než 10 skladem

Objednávky přijaté dnes do 12:00 doručíme zítra 16.4.

Katalogové číslo: AL-K15x6x60 Kategorie: ,

Vlastnosti

Rozměry

60 x 15 x 6 mm

Materiál

AlNiCo

Hmotnost

40 g

Barva

červená-zelená

Popis produktu

Dvoubarevný magnet ve tvaru kvádru je ideální školní pomůcka pro hodiny fyziky či přírodovědy. V kombinaci s železným prachem, pilinami či identifikátorem magnetických pólů můžete dělat pokusy, ze kterých budou mít děti doslova zážitek. Pomocí železného prachu nebo pilin umíte například snadno zviditelnit magnetické pole magnetu (viz obrázek níže). Piliny se seřadí do řetězců a vytvoří takzvaný pilinový obrazec. Řetězce pilin v něm zobrazují polohu indukčních čar magnetického pole (magnetických siločar).

Pilinový obrazec - magnet

Červená část magnetu označuje severní pól. Zelená část naopak pól jižní. Díky tomuto barevnému provedení snadno určíte póly jinému magnetu. Je třeba jen myslet na to, že severní pól jednoho magnetu přitahuje jižní pól jiného magnetu. Naopak dva severní póly nebo dva jižní póly se navzájem odpuzují od sebe.

Magnet je vyroben z AlNiCo materiálu (hliník, nikl, kobalt a železo). Není tedy tak křehký jako neodymový magnet. Je odolnější, což je pro účel školní pomůcky výhodou. Materiál AlNiCo má tepelnou odolnost až do cca 450 °C. Magnetickou silou se sice nevyrovná neodymovým magnetům, ale v porovnání s klasickými feritovými magnety je silnější.

Obsah balení:

1x Školní magnet – kvádr
Školní magnet - kvádr