Neodymový magnet válec 6×5 mm, 120 °C – N45H

16,90  s DPH

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:16,90 Kč
Cena od 25 ks: 14,90 Kč
Cena od 75 ks: 13,50 Kč
Cena od 200 ks: 12,50 Kč
Cena od 600 ks: Požádejte o cenovou nabídku
14612 skladem
12121212

Objednávky přijaté dnes do 12:00 doručíme zítra 30.11.

Katalogové číslo: V6-5-N45H Kategorie: Štítky: ,

Vlastnosti

Průměr

6 mm

Výška

5 mm

Magnetická síla

1,35 kg

Směr magnetizace

axiální (rovnoběžně s výškou)

Materiál

NdFeB – N45H (neodymový magnet)

Povrch

tři vrstvy: nikl-měď-nikl

Teplotní odolnost

do 120 °C

Hmotnost

1 g

5 mm 6 mm

Popis produktu

Magnet je vyroben z nejsilnějšího magnetického materiálu na světě NdFeB. Tento materiál je až 10krát silnější než běžné feritové magnety.

V tabulce výše je uvedena síla magnetu. Taková síla je potřebná na odtržení magnetu od tlustého ocelového povrchu při následujících ideálních podmínkách:

  • Povrch je z čisté oceli a je tlustý alespoň z poloviny jako magnet.
  • Magnet se povrchu dotýká celou plochou.
  • Magnet je tažen kolmo k povrchu (směrem od povrchu).
  • Mezi magnetem a kovovým povrchem není žádná mezera (například nátěr barvy).

Ve většině případů není těchto podmínek dosaženo a síla bývá několikanásobně nižší. Více informací naleznete v článku Co znamená síla magnetu v kg?

Směr magnetizace

Magnet je magnetizovaný ve směru osy. To znamená, že póly magnetu jsou na plochých stranách.

Pokud k sobě přiložíte dva magnety plochou stranou, budou se buď odpuzovat (stejné póly) nebo přitahovat (opačné póly). Obě strany magnetu jsou přitahovány k předmětům ze železa, niklu, kobaltu, oceli nebo jiného feromagnetického materiálu.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu tři ochranné vrstvy: nikl, měď a opět nikl. Po poškození povrchové úpravy může magnet začít oxidovat a postupně ztrácet sílu. Pokud bude magnet vystaven nárazům nebo by se mohl silně poškrábat, doporučujeme použít naše magnety v pouzdře. Ocelové pouzdro chrání magnet před nárazy a poškrábáním.

Povrchová úprava nikl-měď-nikl není odolná vůči vlhkosti a není vhodná pro použití v exteriéru. Pro použití v exteriéru nebo vlhkém prostředí doporučujeme naše voděodolné magnety.

Vysoké teploty

Běžné neodymové magnety ztrácejí část své síly při zahřátí nad 80 °C, někdy i při nižších teplotách. Tento magnet je však vyroben ze speciálního materiálu, který je odolnější vůči ztrátě síly a dá se použít i při vyšších teplotách. Přesnou maximální pracovní teplotu naleznete v tabulce výše.

Další informace

Více informací naleznete na stránce Časté otázky a našem blogu. Odtrhovou sílu a magnetické pole jakéhokoliv neodymového magnetu můžete vypočítat pomocí naší magnetické kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety jsou vám k dispozici každý pracovní den. Pokud potřebujete poradit s výběrem, můžete nás kontaktovat na obchod@silnemagnety.cz nebo +421 940 640 600.