Neodymový magnet válec 5×3 mm pozlacený – N35 označený

6,50  s DPH

Na označené straně magnetu je severní pól.

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:6,50 Kč
Cena od 75 ks: 5,90 Kč
Cena od 200 ks: 4,90 Kč
Cena od 600 ks: 4,80 Kč
Cena od 1500 ks: Požádejte o cenovou nabídku
Není skladem
Katalogové číslo: V5-3-N35-AU-Z Kategorie: Štítky: ,

Vlastnosti

Průměr

5 mm

Výška

3 mm

Magnetická síla

0,54 kg

Směr magnetizace

axiální (rovnoběžně s výškou)

Materiál

NdFeB – N35 (neodymový magnet)

Povrch

pozlacený (Au)

Teplotní odolnost

do 80 °C

Hmotnost

0,4 g

3 mm 5 mm

Popis produktu

Magnet je vyroben z nejsilnějšího magnetického materiálu na světě NdFeB. Tento materiál je až 10krát silnější než běžné feritové magnety.

V tabulce výše je uvedena síla magnetu. Taková síla je potřebná na odtržení magnetu od tlustého ocelového povrchu při následujících ideálních podmínkách:

  • Povrch je z čisté oceli a je tlustý alespoň z poloviny jako magnet.
  • Magnet se povrchu dotýká celou plochou.
  • Magnet je tažen kolmo k povrchu (směrem od povrchu).
  • Mezi magnetem a kovovým povrchem není žádná mezera (například nátěr barvy).

Ve většině případů není těchto podmínek dosaženo a síla bývá několikanásobně nižší. Více informací naleznete v článku Co znamená síla magnetu v kg?

Směr magnetizace

Magnet je magnetizovaný ve směru osy. To znamená, že póly magnetu jsou na plochých stranách.

Pokud k sobě přiložíte dva magnety plochou stranou, budou se buď odpuzovat (stejné póly) nebo přitahovat (opačné póly). Obě strany magnetu jsou přitahovány k předmětům ze železa, niklu, kobaltu, oceli nebo jiného feromagnetického materiálu.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu čtyři vrstvy kovu: nikl, měď, nikl a zlato. Na poslední vrstvu niklu je nanesena velmi tenká vrstva čistého 24karátového zlata. Zlato dodává magnetu vynikající odolnost vůči vlhkosti (i slané vodě) a jiným chemikáliím. Magnety se zlatou povrchovou úpravou jsou také vhodné pro použití, kde je důležitý vzhled magnetů: zlatý povrch je esteticky přitažlivý.

Vrstva zlata je tenká a může se po čase seškrábat, pokud je magnet pravidelně vystavován tření (stále je však mnohem odolnější než epoxidová pryskyřice).

Vysoké teploty

Běžné neodymové magnety ztrácejí část své síly při zahřátí nad 80 °C, někdy i při nižších teplotách. Pokud potřebujete magnet s vyšší teplotní odolností, podívejte se do kategorie magnety s vysokou teplotní odolností. Nízké teploty magnetům nevadí.

Další informace

Více informací naleznete na stránce Časté otázky a našem blogu. Odtrhovou sílu a magnetické pole jakéhokoliv neodymového magnetu můžete vypočítat pomocí naší magnetické kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety jsou vám k dispozici každý pracovní den. Pokud potřebujete poradit s výběrem, můžete nás kontaktovat na obchod@silnemagnety.cz nebo +421 940 640 600.