60%

Výprodej: Neodymový magnet kvádr 9,8×4,8×1,8 mm se samolepkou, 100 °C – N35M (stará samolepka, nelepí)

2,00  s DPH

Tyto magnety nabízíme ve výprodeji z důvodu staré samolepky, která už nemusí dobře nelepí. Magnet je samozřejmě v pořádku. V případě, že umíte najít pro tyto magnety využití, můžete je nyní získat za zvýhodněnou výprodejovou cenu.

10010 skladem

Objednávky přijaté do pondělí 12:00 doručíme v úterí 21.5.

Katalogové číslo: K9.8-4.8-1.8-N35M-ST Kategorie: Štítky: , ,

Vlastnosti

Délka

9,8 mm

Šířka

4,8 mm

Výška

1,8 mm

Magnetická síla

0,63 kg

Směr magnetizace

ve směru tloušťky (nejkratšího rozměru)

Materiál

NdFeB – N35M (neodymový magnet)

Povrch

tři vrstvy: nikl-měď-nikl

Teplotní odolnost

do ‎100 °C

Hmotnost

0,6 g

1,8 mm 9,8 mm 4,8 mm

Popis produktu

Magnet je vyroben z nejsilnějšího magnetického materiálu na světě NdFeB. Tento materiál je až 10krát silnější než běžné feritové magnety.

V tabulce výše je uvedena síla magnetu. Taková síla je potřebná na odtržení magnetu od tlustého ocelového povrchu při následujících ideálních podmínkách:

  • Povrch je z čisté oceli a je tlustý alespoň z poloviny jako magnet.
  • Magnet se povrchu dotýká celou plochou.
  • Magnet je tažen kolmo k povrchu (směrem od povrchu).
  • Mezi magnetem a kovovým povrchem není žádná mezera (například nátěr barvy).

Ve většině případů není těchto podmínek dosaženo a síla bývá několikanásobně nižší. Více informací naleznete v článku Co znamená síla magnetu v kg?

Křehkost

I když mají neodymové magnety kovový vzhled, ve skutečnosti jsou křehké a při srážce se mohou zlomit:

Pokud budou magnety vystaveny nárazům, doporučujeme namísto tohoto magnetu použít naše magnety v pouzdře. Ocelové pouzdro chrání magnet před nárazy.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu tři ochranné vrstvy: nikl, měď a opět nikl. Po poškození povrchové úpravy může magnet začít oxidovat a postupně ztrácet sílu. Pokud bude magnet vystaven nárazům nebo by se mohl silně poškrábat, doporučujeme použít naše magnety v pouzdře. Ocelové pouzdro chrání magnet před nárazy a poškrábáním.

Povrchová úprava nikl-měď-nikl není odolná vůči vlhkosti a není vhodná pro použití v exteriéru. Pro použití v exteriéru nebo vlhkém prostředí doporučujeme naše voděodolné magnety.

Vysoké teploty

Běžné neodymové magnety ztrácejí část své síly při zahřátí nad 80 °C, někdy i při nižších teplotách. Tento magnet je však vyroben ze speciálního materiálu, který je odolnější vůči ztrátě síly a dá se použít i při vyšších teplotách. Přesnou maximální pracovní teplotu naleznete v tabulce výše.

Další informace

Více informací naleznete na stránce Časté otázky a našem blogu. Odtrhovou sílu a magnetické pole jakéhokoliv neodymového magnetu můžete vypočítat pomocí naší magnetické kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety jsou vám k dispozici každý pracovní den. Pokud potřebujete poradit s výběrem, můžete nás kontaktovat na obchod@silnemagnety.cz nebo +421 940 640 600.