Neodymový magnet kvádr 25x5x3 mm – N38

21,10  s DPH

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:21,10 Kč
Cena od 20 ks: 18,60 Kč
Cena od 60 ks: 16,90 Kč
Cena od 150 ks: 15,40 Kč
Cena od 600 ks: Požádejte o cenovou nabídku
9323 skladem

Objednávky přijaté do zítra 12:00 doručíme v úterí 23.7.

Katalogové číslo: K25-5-3-N38 Kategorie: Štítek:

Vlastnosti

Délka

25 mm

Šířka

5 mm

Výška

3 mm

Magnetická síla

2,4 kg

Směr magnetizace

ve směru tloušťky (nejkratšího rozměru)

Materiál

NdFeB – N38 (neodymový magnet)

Povrch

tři vrstvy: nikl-měď-nikl

Teplotní odolnost

do 80 °C

Hmotnost

2,8 g

3 mm 25 mm 5 mm

Popis produktu

Magnet je vyroben z nejsilnějšího magnetického materiálu na světě NdFeB. Tento materiál je až 10krát silnější než běžné feritové magnety.

V tabulce výše je uvedena síla magnetu. Taková síla je potřebná na odtržení magnetu od tlustého ocelového povrchu při následujících ideálních podmínkách:

  • Povrch je z čisté oceli a je tlustý alespoň z poloviny jako magnet.
  • Magnet se povrchu dotýká celou plochou.
  • Magnet je tažen kolmo k povrchu (směrem od povrchu).
  • Mezi magnetem a kovovým povrchem není žádná mezera (například nátěr barvy).

Ve většině případů není těchto podmínek dosaženo a síla bývá několikanásobně nižší. Více informací naleznete v článku Co znamená síla magnetu v kg?

Křehkost

I když mají neodymové magnety kovový vzhled, ve skutečnosti jsou křehké a při srážce se mohou zlomit:

Pokud budou magnety vystaveny nárazům, doporučujeme namísto tohoto magnetu použít naše magnety v pouzdře. Ocelové pouzdro chrání magnet před nárazy.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu tři ochranné vrstvy: nikl, měď a opět nikl. Po poškození povrchové úpravy může magnet začít oxidovat a postupně ztrácet sílu. Pokud bude magnet vystaven nárazům nebo by se mohl silně poškrábat, doporučujeme použít naše magnety v pouzdře. Ocelové pouzdro chrání magnet před nárazy a poškrábáním.

Povrchová úprava nikl-měď-nikl není odolná vůči vlhkosti a není vhodná pro použití v exteriéru. Pro použití v exteriéru nebo vlhkém prostředí doporučujeme naše voděodolné magnety.

Vrtání, řezání, svařování...

Neodymové magnety jsou křehké, citlivé na vysokou teplotu a snadno oxidují. Při vrtání nebo řezání nevhodnými nástroji můžete magnet zlomit. Magnet s poškozenou povrchovou úpravou může po čase ztratit část síly. Proto nedoporučujeme magnety mechanicky opracovávat. Speciální požadavky na tvar magnetů můžeme splnit. Více informací na stránce Výroba magnetů na míru.

Vysoké teploty

Běžné neodymové magnety ztrácejí část své síly při zahřátí nad 80 °C, někdy i při nižších teplotách. Pokud potřebujete magnet s vyšší teplotní odolností, podívejte se do kategorie magnety s vysokou teplotní odolností. Nízké teploty magnetům nevadí.

Další informace

Více informací naleznete na stránce Časté otázky a našem blogu. Odtrhovou sílu a magnetické pole jakéhokoliv neodymového magnetu můžete vypočítat pomocí naší magnetické kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety jsou vám k dispozici každý pracovní den. Pokud potřebujete poradit s výběrem, můžete nás kontaktovat na obchod@silnemagnety.cz nebo +421 940 640 600.