Neodymový magnet kvádr 15x15x5 mm s dírou M4 (severní pól na straně s prohlubní) epoxy – N42

47,00  s DPH

Na straně s prohlubní, kterou vidět na obrázku, je severní pól.

Množstevní slevy
Cena od 1 ks:47,00 Kč
Cena od 10 ks: 42,00 Kč
Cena od 30 ks: 38,00 Kč
Cena od 80 ks: 36,00 Kč
Cena od 300 ks: Požádejte o cenovou nabídku
105 skladem

Objednávky přijaté dnes do 12:00 doručíme v pondelí 5.12.

Katalogové číslo: K15-15-5-N42-M4-EX-N Kategorie: Štítky: ,

Vlastnosti

Délka

15 mm

Šířka

15 mm

Výška

5 mm

Velikost díry

M4

Magnetická síla

6,3 kg

Směr magnetizace

ve směru tloušťky (nejkratšího rozměru)

Materiál

NdFeB – N42 (neodymový magnet)

Povrch

čtyři vrstvy: nikl-měď-nikl-epoxidová pryskyřice

Teplotní odolnost

do 80 °C

Hmotnost

8,3 g

5 mm 15 mm 15 mm

Popis produktu

Magnet je vyroben z nejsilnějšího magnetického materiálu na světě NdFeB. Tento materiál je až 10krát silnější než běžné feritové magnety.

V tabulce výše je uvedena síla magnetu. Taková síla je potřebná na odtržení magnetu od tlustého ocelového povrchu při následujících ideálních podmínkách:

  • Povrch je z čisté oceli a je tlustý alespoň z poloviny jako magnet.
  • Magnet se povrchu dotýká celou plochou.
  • Magnet je tažen kolmo k povrchu (směrem od povrchu).
  • Mezi magnetem a kovovým povrchem není žádná mezera (například nátěr barvy).

Ve většině případů není těchto podmínek dosaženo a síla bývá několikanásobně nižší. Více informací naleznete v článku Co znamená síla magnetu v kg?

Křehkost

I když mají neodymové magnety kovový vzhled, ve skutečnosti jsou křehké a při srážce se mohou zlomit:

Pokud budou magnety vystaveny nárazům, doporučujeme namísto tohoto magnetu použít naše magnety v pouzdře. Ocelové pouzdro chrání magnet před nárazy.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu čtyři ochranné vrstvy: nikl, měď, nikl a epoxidová pryskyřice. Epoxidová pryskyřice je voděodolná, magnet se proto dá používat i v exteriéru nebo vlhkém prostředí.

U epoxidové povrchové úpravy je potřeba být opatrný, protože vrstva polyepoxidu se může snadno poškrábat ostrým předmětem. Chemická odolnost magnetu se pak ztratí a na poškrábaném místě se začíná chovat jako běžná úprava niklem (naše magnety mají pod polyepoxidem ještě standardní niklovou ochrannou vrstvu). Pokud bude magnet vystaven nárazům nebo by se mohl silně poškrábat, doporučujeme použít naše pogumované magnety. Pogumované magnety jsou odolné vůči vlhkosti a jejich silná vrstva gumy se nepoškrábe.

Vrtání, řezání, svařování...

Neodymové magnety jsou křehké, citlivé na vysokou teplotu a snadno oxidují. Při vrtání nebo řezání nevhodnými nástroji můžete magnet zlomit. Magnet s poškozenou povrchovou úpravou může po čase ztratit část síly. Proto nedoporučujeme magnety mechanicky opracovávat. Speciální požadavky na tvar magnetů můžeme splnit. Více informací na stránce Výroba magnetů na míru.

Vysoké teploty

Běžné neodymové magnety ztrácejí část své síly při zahřátí nad 80 °C, někdy i při nižších teplotách. Pokud potřebujete magnet s vyšší teplotní odolností, podívejte se do kategorie magnety s vysokou teplotní odolností. Nízké teploty magnetům nevadí.

Další informace

Více informací naleznete na stránce Časté otázky a našem blogu. Odtrhovou sílu a magnetické pole jakéhokoliv neodymového magnetu můžete vypočítat pomocí naší magnetické kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety jsou vám k dispozici každý pracovní den. Pokud potřebujete poradit s výběrem, můžete nás kontaktovat na obchod@silnemagnety.sk nebo +421 940 640 600.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Přidat první recenzi k produktu “Neodymový magnet kvádr 15x15x5 mm s dírou M4 (severní pól na straně s prohlubní) epoxy – N42”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *