Kolik stojí neodymové magnety?

Neodymové magnety jsou nejdražší ze všech druhů magnetů. Zároveň jsou však mnohem silnější, než všechny ostatní. V tomto článku porovnáme ceny neodymových magnetů s cenou běžných feritových magnetů, na které jste pravděpodobně zvyklí. Ceny jednotlivých neodymových magnetů v našem eshopu můžete jednoduše zjistit navštívením jedné z kategorií: válce, kvádry nebo kostky.

Porovnanie: cena neodýmových magnetov a feritových magnetov

Neodýmové magnety vs. ferity

Abychom porovnali ceny neodymových magnetů s běžnými feritovými magnety, zvolili jsme jeden standardní feritový magnet: kotouč o průměru 15 mm a výšky 5 mm. Vypočítali jsme sílu neodymového magnetu se stejným tvarem a našli tvarem podobný neodymový magnet, který má přibližně stejnou odtrhovou sílu.

Závěr:

  • Neodymové magnety jsou přibližně 6x dražší, ale 10x silnější než ferity se stejnými rozměry.
  • Neodymové magnety jsou mnohem menší a o něco levnější, jako ferity se stejnou silou

Uvedené ceny neodymových magnetů jsou reálné ceny, za které můžete uvedený magnet koupit z našeho eshopu.

Cena feritového magnetu byla vypočtena následovně: Nalezli jsme 8 slovenských a českých eshopů, které prodávají feritové magnety. Je to 8 eshopů, které se zobrazily v Googlu jako první po hledání výrazu “feritové magnety”. Vybrali jsme z nich tři, ve kterých byl tento magnet nejlevnější. Cena 0,09 € je průměrem těchto tří cen. Magnet s rozměry 15×5 mm jsme vybrali, protože jde o velmi standardní rozměr mezi feritovými i neodymovými magnety.

Cílem tohoto článku nebylo najít co nejpřesnější a nejspolehlivější vyjádření poměru cen neodymem a feritů. Na to by samozřejmě nestačily data o jednom magnetu a několik málo československých obchodech. Cílem bylo umožnit čtenáři rychle si udělat přibližnou představu o ceně neodymových magnetů ve srovnání s ferity. Pokud jste se rozhodli pro neodymové magnety, navštivte jednu z kategorií našeho eshopu:


Ďalšie články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *