Magnety pro magnet fishing

Objevte skryté poklady na dně českých řek a jezer: mince, mobil, trezor, nástroje, klíče, historické předměty… Magnety s okem pro magnet fishing jednoduše uvážete na lano a hodíte do vody.

Přečtěte si náš článek Magnet fishing v Česku – jak na to?

Jaký magnet vybrat?

Čím silnější magnet, tím lépe. Silnější magnety mají větší dosah do dálky a najdete jimi více pokladů. Doporučujeme zvolit magnet se silou alespoň 290 kg.

Uváděná odtrhová síla je měřena na hrubé oceli při ideálních podmínkách a slouží k porovnání mezi magnety. V praxi magnety unesou mnohem méně, nosnost záleží na tvaru a materiálu přitahovaného předmětu. Kovový nález se dá z magnetu většinou lehce sundat rukou i u velmi silných magnetů.

Oboustranné magnety jsou lepší než jednostranné, neboť přitahují z obou stran. Oko se dá do oboustranného magnetu zašroubovat buď svrchu nebo zboku. Při tažení z boku se oboustranné magnety méně zasekávají o kameny.

Jaké lano vybrat?

Naše lana jsou speciálně navržena pro magnet fishing. Jsou lehká, vodě odolná, nepružná a pevná. Pokud budete magnet táhnout pouze rukami, naše lano s nosností 340 kg bude stačit i k nejsilnějším magnetům. Není v lidských silách ho roztrhnout. Pokud se magnet zasekne o překážku a budete ho chtít táhnout autem, tlustší 6 mm lano je vhodnější.

Doporučujeme zvolit 30metrové lano. Většina lidí dokáže magnet dohodit dále, než 15 metrů.

Doplňky (plastový kužel a ocelový hák)

Pokud na magnet umístíte plastový kužel, bude se méně zachytávat o překážky. Kužel pasuje pouze na magnet 290 kg. Pokud váš magnet nedokáže vytáhnout velký úlovek nad hladinu (například kolo), můžete si pomoci ocelovým hákem, který uvážete na opačný konec lana.

Objednávky přijaté dnes do 13:00 doručíme v pondělí 9.12. (platí pro kurýra Geis)