Magnety pro magnet fishing

Fishing magnety s okom pre lovcov pokladovObjevte skryté poklady na dně českých řek a jezer: mince, mobil, trezor, nástroje, klíče, historické předměty… Magnety s okem pro magnet fishing jednoduše uvážete na lano a hodíte do vody.

Přečtěte si náš článek Magnet fishing v Česku – jak na to?

Jaký magnet vybrat?

Čím silnější magnet, tím lépe. Silnější magnety mají větší dosah do dálky a najdete jimi více pokladů. Doporučujeme zvolit magnet se silou alespoň 290 kg.

Uváděná odtrhová síla je měřena na hrubé oceli při ideálních podmínkách a slouží k porovnání mezi magnety. V praxi magnety unesou mnohem méně, nosnost záleží na tvaru a materiálu přitahovaného předmětu. Kovový nález se dá z magnetu většinou lehce sundat rukou i u velmi silných magnetů.

Oboustranné magnety jsou lepší než jednostranné, neboť přitahují z obou stran. Oko se dá do oboustranného magnetu zašroubovat buď svrchu nebo zboku. Při tažení z boku se oboustranné magnety méně zasekávají o kameny.

Jaké lano vybrat?

Naše lana jsou speciálně navržena pro magnet fishing. Jsou lehká, vodě odolná, nepružná a pevná. Pokud budete magnet táhnout pouze rukami, naše lano s nosností 340 kg bude stačit i k nejsilnějším magnetům. Není v lidských silách ho roztrhnout. Pokud se magnet zasekne o překážku a budete ho chtít táhnout autem, tlustší 7 mm lano je vhodnější.

Doporučujeme zvolit 30metrové lano. Většina lidí dokáže magnet dohodit dále, než 15 metrů.

Doplňky (plastový kužel a ocelový hák)

Pokud na magnet umístíte plastový kužel, bude se méně zachytávat o překážky. Kužel pasuje pouze na magnet 290 kg. Pokud váš magnet nedokáže vytáhnout velký úlovek nad hladinu (například kolo), můžete si pomoci ocelovým hákem, který uvážete na opačný konec lana.