DIY Projekt (Udělej si sám)

Magnetky s vlastní fotkou

Magnetky na lednici a ještě k tomu s vlastní fotkou. Hezký dárek, který potěší a oživí prostor na chladničce. Tento malý, kreativní projekt nezabere mnoho času a finančně také není náročný. Co budete potřebovat:

  • fotografie
  • magnetickou fólii
  • nůžky

U fotografií můžete klidně zvolit takové, které máte doma schované nebo si vytisknout doma nové. K tisku fotografií jako koláž se budeme věnovat později. Rozměr fotografií není pevně stanoven. Já jsem pracovala s menším rozměrem 5 x 5 cm.

Klíčový hráč – magnetická fólie

Kvalitní magnetická fólie je základ. Její využití v domácnosti může být všestranné. Dá se využít jako držák na menší nástroje, nejčastěji kancelářské potřeby. A jistě nechceme, aby nám předměty z fólie zklouzly nebo dokonce, aby celá fólie spadla. Někdy, pokud fólii přilepíte a nenecháte ji dostatečně uchytit, mohou vzniknout pod fólií bublinky vzduchu. Magnetická fólie, se kterou jsem pracovala při tomto projektu, má tloušťku 0,5 mm.  

Vezmeme si před sebe magnetickou fólii a pomalu odstraníme její ochranný obal z lepicí části. Netřeba odkrývat celou část, aby se lepicí povrch nepoškodil. Fotografie přikládáme po jedné, aby se rovnou a co nejlépe přichytily k fólii.

Pokud Vám zůstalo ještě volné místo, klidně si ho uschovejte na pozdější fotomagnetky. Magnetická fólie se nepoškodí a ani časem neztrácí svou sílu. Především je třeba vyhýbat se jejímu kontaktu s neodymovými magnety, ty by její sílu mohly poškodit.

A magnetky jsou na světě!!!

Jak vytisknout koláž fotografií na domácí tiskárně?

Asi jste si všimli, že vaše domácí tiskárna vám nedovolí vytisknout více fotografií na jednom papíře, případně vytvořit koláž. K tomu potřebujete zakoupit samostatný program, který vám umožní importovat fotografie a vytvářet tak koláže rovnou pro tisk. My si ukážeme, že se to dá i bez programu. Stačí, pokud máte v počítači nainstalován WORD. Obrázky si vložíte do Word a seřadíte pěkně pod sebe. Každé fotografii nastavíte požadovanou velikost v části Formát obrázku. 

Když už máme fotografie seřazeny, vybereme v části Soubor možnost exportovat. Zde se nám zobrazí nabídka na export PDF. Soubory PDF a Word pracují skvěle s textem, avšak ne s fotografiemi. Tisk z těchto souborů by vám neumožnil pěknou fotografii. Barvy fotografie by nebyly jasné a místy by nebyly ani vyplněny. Na fotografii by se vytvořily světlé proužky.

Posledním krokem je předělání PDF souboru na soubor JPG (obrazový). V takových případech nejraději využívám stránku: https://www.ilovepdf.com/, která mi zdarma poskytuje změnu PDF souborů do různých jiných.

JPG formát dáme do tisku. Při výběru tisku zvolíme formát na celou stranu a nesmíme také zapomenout na výběr fotografického papíru. V mém případě používám lesklý fotografický papír. Když jsme si všechno už překontrolovali, dáme tisknout a čekáme na výsledek.

Nezapomeňte pracovat jen s kvalitními fotografiemi, nejlépe focené na digitální fotoaparát nebo zrcadlovku. Některé telefony nemusí poskytovat dostatečnou kvalitu fotografie a přenášení do různých formátů (jako v našem případě) je může poškodit nebo ubrat z jejich kvality. Nyní už jen zopakovat postup výše s lepením fólie a magnetky budou za chvíli hotové. 😊

Zkoušeli jste něco podobného? Dejte nám vědět o vašem tvůrčím výsledku! Budeme se těšit na každou vaší fotografii.       

Magnetickou fólii nejen na magnetky najdete i na našem eshopu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *